Nawigacja
Strona Główna

ŻYWE FORMUŁY
::12 Praw Natury::
::Słowa od Mistrzów::
::Nauczyciel i uczeń::

::Ośrodki siły::
::Ciała subtelne::

::Jaźnie::
::Myślo-kształty::
::Prawo przyczyny i skutku::

::12 Archetypów świadomości::
=królestwo indywidualne
=królestwo społeczne
=królestwo duchowe

::Modlitwy::Formuły::
::Źródła informacji::

::podziękowania::
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 74
Najnowszy Użytkownik: Maxlom
KARMA - prawo przyczyny i skutku
PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU

W sanskrycie, Karma dosłownie znaczy - działanie. Działanie następuje wtedy, gdy wywoła je jakaś przyczyna. Działanie jest następstwem przyczyny, jest jej skutkiem. Niektóre przyczyny działają od razu, bezpośrednio; inne dopiero po czasie krótszym lub dłuższym.

Współczesny człowiek skłonny jest dopatrywać się przyczyn swoich niepowodzeń poza sobą, w otaczającym go świecie, w splocie niekorzystnie układających się zbiegów okoliczności. Wiedza o karmie pozwala nam, przesunąć uwagę ze świata zewnętrznego na siebie i zrozumieć, co w nas samych przeszkadza nam osiągnąć szczęście i czego naprawdę chcemy w życiu.
Pracując nad rozwiązaniem problemów karmicznych nie musimy koniecznie wierzyć w reinkarnację. Nowoczesne techniki psychoterapeutyczne interpretują wspomnienia karmiczne jako projekcje naszych własnych, wypartych ze świadomości problemów.

:KARMA:

Prawo Karmy jest wyrazem przyczyny i skutku w procesie przemieniania energii. Pierwszą zasadą, którą należy zrozumieć chcąc pojąć czym jest prawo Karmy, jest to, iż mamy tu do czynienia z energią i jej skutkami. Jest to energia:
1. świata fizycznego- ruchu, działania;
2. świata psychicznego- wzruszeń, uczuć;
3. świata myślowego- myśli, pojęć, wyobrażeń.

Tych trzech rodzajów energii używamy jednocześnie – energii:
- pierwszej w działaniach fizycznego ciała;
- drugiej w namiętnościach i uczuciach organizmu astralnego lub emocjonalnego;
- trzeciej w myślach, zarówno konkretnych jak abstrakcyjnych, w swym myślowym i przyczynowym organiźmie.

:TWORZENIE SIĘ KARMY:
Znamy naukową koncepcje, iż cały wszechświat jest przejawem energii. Elektron nie jest niczym innym jak "składnicą" energii; podobnie jak jest nią gwiazda, choć w skali nieskończenie większej. Energia ta jest w nieustannym ruchu, w ciągłej przemianie; ruch zmienia się w światło, ciepło lub elektryczność; cięższy element w lżejszy, itd. Wciąż odbywa się przetwarzanie.
Człowiek jest transformatorem energii. Przez cały przeciąg swojego życia przyciąga i wchłania energię ogólną, powszechną i przemienia ją na swój własny użytek. Absorbuje energię z pożywienia, powietrza, słońca i przetwarza ja w ruch mięśni, czy mózgu.
Tęsknić, marzyć, planować, myśleć, wyobrażać, odczuwać, wszystko to jest ruch energii tych trzech światów i zależnie od tego jak ich używamy, pomagamy - tak sobie jak innym, albo też przeszkadzamy.
Można, więc rzec, iż każdy człowiek na własnym szlaku w przestrzeni, otacza się wciąż własnym światłem, składając się z żywych tworów, zrodzonych przez jego marzenia, chęci, porywy i namiętności; a każda wrażliwa , nerwowa istota, wchodząc w kontakt z tym prądem, podlega jego działaniu; siła i zasięg wpływu zależą od intensywności i dynamiki tego świata. Mędrzec i święty tworzy owe żywe kształty świadomie, inni ludzie wyrzucają je z siebie bezwiednie.

:DZIAŁANIE KARMY:
Karma będąca energią, w miarę swego działania wypełnia pewną "pracę", która wywołuje w życiu człowieka reakcje, sprowadza skutki, sama wyczerpuje się, lecz "praca" wykonana sprowadza znów swój skutek, tworząc nową karmę, zależną od rodzaju reakcji człowieka, od jego stosunku, którym sam może kierować.
-Jeśli, przypadające nam w udziale cierpienia, wzbudzą w nas cierpliwość w ich znoszeniu, oraz współczucie dla cierpień innych ludzi. Jeśli cierpliwości pobudza nas do jeszcze większych wysiłków, a nie zniechęca i nie obezwładnia. Jeśli nie sprawiedliwości, jakie spotykają nas od ludzi, nie wzbudzają goryczy, a raczej tym większą chęć jak najprędszego wyrównania ongiś uczynionych krzywd, jednym słowem, jeśli będziemy rozumnie "spłacać swe długi karmiczne" i chętnie równoważyć skutki swych dawnych czynów, wówczas ta nowa tworząca się karma będzie dobra i wyzwalająca.
-jeśli będziemy zacinać się w nie chęci i sprzeciwie, jeśli będziemy przyjmować "los" z szemraniem i goryczą, a spłacenie długów, którego żąda od nas karma, będziemy uważać za niesprawiedliwość i staniemy się trudni i twardzi dla innych, przyczyniając im cierpienia, wówczas oczywiście powiększymy swa złą karmę i zamiast postąpić na drodze ku swobodzie i szczęściu, nowe ukujemy sobie kajdany.

Dlatego to, tak ważnym jest rozumienie, że tzw. "niesprawiedliwości losu" nie istnieje, że spotyka nas tylko to, co sami sobie przygotowaliśmy. I choć tych nieodwracalnych skutków nie jesteśmy w stanie zmienić, cała przyszłość zależy od nas samych, a w dużej mierze od reakcji i naszego stosunku do naszego "przeznaczenia”.
Gdy używamy swej energii dla wykonania czynu użytecznego dla innych, nazywamy taki czyn "dobrym", a gdy używa jej dla szkody i krzywdy innych, nazywamy go "złym".
Zastanawiając się nad tym, dlaczego los człowieka układa się w taki czy inny sposób, czy rządzą nim być może jakieś ukryte siły, nieuchronnie zadajemy sobie w końcu sakramentalne pytanie- skąd właściwie wzięliśmy się na tym świecie.
Świat materii jest najbardziej gęstą i chropowatą, a zarazem najmniej doskonałą sferą wszechświata. Posiada zdolność wywoływania iluzji, a ducha zwabionego w pułapkę bytu pogrążą w stanie uśpienia, każe mu zapomnieć o jego możliwościach i pochodzeniu. Chociaż człowiek jest istotą duchową, znalazłszy się w ciemnościach materii zaczyna identyfikować się ze swoim ciałem, staje się niewolnikiem jego potrzeb i pragnień.
Charakterystyczną cechą świata materii jest jego dualność, wzajemne przeciwstawianie się sobie elementu męskiego i żeńskiego, ciemności i jasności, przedmiotu i podmiotu itp. Materia dominuje nad duchem rodząc żądze, namiętności poczucie głębokiej frustracji i cierpienie.
W świecie materii odczuwa się także stały niedosyt różnych rodzajów energii, co z kolei prowadzi do nieustannej walki o jej zawłaszczenie. W rzeczywistości otaczają nas oceany energii oraz rezerwy energii utajonej w próżni fizycznej.

Uświadomienie sobie sensu własnego bytu wyprowadza człowieka z obszaru egzystencji nastawionej jedynie na trwanie i pogoni za sukcesem, wywierającej olbrzymia presję na jednostkę poprzez wymuszanie określonych postaw i zachowań.
Osadzenie własnego życia w szerokim kontekście celów globalnych, nadających wszystkim przeszłym i przyszłym wcieleniom cel nadrzędny, daje człowiekowi ogromną siłę duchową, pozwala mu radzić sobie z ciężarem codziennych trosk i obowiązków oraz emocjonalnym chaosem.
Głównym celem człowieka jest więc pokonanie stanu zapomnienia, w jakim się znajduje, odzyskanie więzi ze źródłem oraz poskromienie ciała, podporządkowanie cielesnych żądz i pragnień.

źródło: Leszek Podżorski; "Prawo Karmy. Prawo przyczyny i skutku".
/Orie nt/

 
Komentarze
Brak komentarzy.
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

majkel
03/09/2016 10:06
[url]http://www.imienin.p
l[/url]


Neb
20/08/2012 21:04
Cześć, Macie może pomysł jak się zmotywować do rzucenia palenia? Hehe dzięki

alicjaap
02/07/2012 15:40
Wczoraj było naprawdę cudnie! smiley super energy! dziękuję :*

Iwona
23/01/2012 15:04
Przyszlo oczyszczenie, przyszla energia, przyszlo Slonce...dziekuje Orie nt-moj ulubiony Nauczycielu.

achaja
18/10/2011 12:35
Oto miłe doświadczenie... gdy zaglądam tu po jakimś czasie... doświadczam wrażenia, że w końcu dotarłam do domu... zostawiam zbroję za domem by wreszcie spokojnie skupić się na tym, co jest najważniej

jomarma
03/08/2011 16:05
Orie nt, Lubie kazdy poranek zaczynac od lektury Twojej intencji na dany dzien. Dziekuje. Jomarma

monicool
18/07/2011 11:53
Witajcie.Dziękuję za Wszystko co spotkało mnie w sobotę z Wami. Dotknęłam piękna w najczystszym wymiarze.Niech ta melodia będzie tego obrazem http://www.youtube.com/wa
tch?v=lkbiB0QfU3s PrzytulamCopyright 2011

134,624 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu