Nawigacja
Strona Główna

ŻYWE FORMUŁY
::12 Praw Natury::
::Słowa od Mistrzów::
::Nauczyciel i uczeń::

::Ośrodki siły::
::Ciała subtelne::

::Jaźnie::
::Myślo-kształty::
::Prawo przyczyny i skutku::

::12 Archetypów świadomości::
=królestwo indywidualne
=królestwo społeczne
=królestwo duchowe

::Modlitwy::Formuły::
::Źródła informacji::

::podziękowania::
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 74
Najnowszy Użytkownik: Maxlom
Czakry
Jak każdy system czy układ naszego ciała fizycznego jest przystosowany do danej materii np: układ krążenia służy temu by nosić krew w naszym ciele, tak i układ energetyczny ma swoją celowość- jest przede wszystkim systemem, dzięki któremu przepływa w naszych ciałach energia życiowa. I chociaż system czakr zajmuje centralne miejsce w medycynie wschodu od setek lat i na tym systemie przede wszystkim opiera swoje diagnozy jak i metody leczenia chorób, lekarze zachodni nie biorą tego układu zupełnie pod uwagę. Medycyna zachodnia raczej skupia swoją uwagę na procesie powstawania choroby i jej skutkach, nie dochodzi przyczyn, źródła danej choroby.

Wyraz czakra jest pochodzenia sanskryckiego i dosłownie oznacza koło lub obracającą się tarczę. Używa się go do określenia tego, co nazywamy ośrodkiem siły w człowieku. Czakry wystepują w każdym z ciał człowieka i stanowią punkty połączenia, w których siła przepływa z jednego ciała do drugiego. Są także ściśle powiązane ze zmysłami poszczególnych ciał tworząc system energetyczny.

Zachwianie równowagi prawidłowej pracy systemu energetycznego, odczuwamy jako ospałość, ogólne złe samopoczucie, obniżoną potencje seksualną, niezdolność wyrażania własnej opinii i wiele innych objawów, których lekarze nie potrafią wyjaśnić. Jeśli taki stan potrwa dłużej, w ciele fizycznym pojawia się choroba.
Choroba nieomal zawsze zaczyna się w polach energetycznych i przenika do ciała fizycznego. Zaburzenie pracy systemu energetycznego spowodowane jest stresem, silnymi przeżyciami emocjonalnymi, gniewem itp. Stany te powodują, że czakry zaczynają się kręcić w przeciwnym kierunku a czasem nawet ustają. W rozdziale tym przedstawie właściwości i funkcje podstawowych czakr. System energetyczny jest dość mocno rozbudowany, poza podstawowymi czakrami posiadamy jeszcze wiele drugorzędnych i mniejszych centrów, które są rozrzucone po całym ciele. Wszystkie razem tworzą sieć niefizycznych elementów. Ośrodki te połączone są ze soba kanałami, inaczej nazwanymi meridianami.

Każda z podstawowych czakr ma inną wrażliwość i zawierają swoje funkcje i tak:
Pierwsza czakra (podstawy) zawiera dane dotyczące naszego związku z Matką Ziemią i kwestii podstawowego zaufania, poczucia bezpieczeństwa i woli życia. Ta czakra dotyczy świadomości społecznej. Pierwsza czakra jest podstawą systemu. Pozostałe w związku z ziemią, jednym z elementów i wszystkimi rzeczami na Ziemi mającymi stałą postać. Ta czakra jest związana z naszym ciałem, zdrowiem i przetrwaniem (zarówno jeśli chodzi o fizyczną egzystencję jak i materialną). Wpływa ona na naszą zdolność do tworzenia ziemskich potrzeb, skupiania się na nich i ich wyrażania.

Druga czakra (sakralna) odnosi się do kreatywności, energii płciowej, pieniędzy i poczucia winy. Podobnie jak pierwsza, zarządza świadomością społeczną. Jest związana ze zmianą. Jeden staje się dwoma, stałe staje się płynnym, a my zanurzamy się w wodzie, która jest żywiołem tej czakry. Świadomość tej czakry związana jest z ruchem, dwoistością i przyciąganiem się przeciwieństw. Osoba funkcjonująca głównie z poziomu tej czakry potrzebuje wolności, aby być twórczą. Ma skłonność do niepohamowanego zaspakajania swoich potrzeb.

Trzecia czakra (splotu słonecznego) zawiera dane związane z władzą, relacjami społecznymi i rodzinnymi, zdradą i gniewem. Jak poprzednie, również zarządza świadomością społeczną i plemienną. Żywiołem tej czakry jest ogień, a z nim związany jest wybór, działanie i wola. W tej czakrze badamy swoja siłę. Czy ma ona zwiększyć nasze możliwości, czy też dać nam władzę nad innymi. Osoba funkcjonująca głównie z poziomu tej czakry musi coś osiągnąć i prosperować. Pragnąc to uzyskać, będzie wykorzystywać swoją wolę do manipulowania ludźmi lub inspirowania innych.

Czwarta czakra (serca) zawiera dane dotyczące serca, związków międzyludzkich, miłości, opieki nad bliźnim i współczucia. Ona pierwsza daje energię indywidualności i wewnętrznej determinacji, niezależnie od społecznej świadomości grupy. We wszystkim istnieje równowaga, np. ekspansywność powietrza i bezinteresowna natura miłości. Kiedy to centrum jest niezrównoważone będziemy dawać tym, którzy na to nie zasługują i dzielić się z tymi, którzy tego nie chcą. Osoba funkcjonująca głównie z poziomu tej czakry będzie troszczyć się o równowagę, znalezienie drogi środkowej lub naturalnych rytmów. Będzie motywowana przez miłość.

Piata czakra (gardła) zawiera informacje o sprawach wyrażonych lub stłumionych, a dotyczących siły wewnętrznej, indywidualnej woli i kreatywności. Jest kierowana przez świadomość indywidualną, a nie przez grupową. W piątej czkrze dźwięk odbija się w eterze. Naszym celem jest oczyszczenie. Komunikowanie się jest sprawą, na której skupimy naszą uwagę, a mantra i wibracja dźwięku są naszymi narzędziami. Osoba funkcjonująca głównie z poziomu tej czakry będzie rozważać aspekty komunikowania się ze sobą i z innymi. Odczuwa potrzebę wyrażania siebie i jest w stanie to zrobić.

Szósta czakra (trzecie oko) odnosi się do wiedzy intuicyjnej, jasnowidzenia i woli poznania prawdy, przy czym nie chodzi o prawdę określaną przez świadomość grupową, ale o jednostkowe doświadczenie świadomości kosmicznej. Widzimy to czego oczekujemy. Niech stanie się jasność. Przeszyjmy ciemność naszym wzrokiem. Postrzegajmy nieznane sfery, gdy przekraczamy czas i patrzymy poza dwoistość. Osoba funkcjonująca głównie z poziomu tej czakry będzie inaczej postrzegać rzeczy. Wyposażona jest w wewnętrzny wzrok i na czymkolwiek się skupi, pozna to dogłębnie.

Siódma czakry (korony) zawiera dane na temat świadomości i połączenia ze źródłem. W siódemej czakrze wszyscy jesteśmy Jednym. Każdy z elementów czakr, które badaliśmy powyżej, znajduje się tutaj. To jest czakra wiedzy, a myśl jest przejawiającą się w nas świadomością o największym stopniu skupienia. Osoba funkcjonująca głównie z poziomu tej czakry będzie znała to, co nieznane i będzie świadoma nieskończonego. Będzie doświadczać rzeczywistości, która jest poza zasięgiem fizycznych zmysłów.

Równoważenia energii w ciałach uczy Joga. Jogi są różne i nie wykluczają się wzajemnie.

źródło: Guru Dharam Singh Khalsa, Darryl O' Keeffe; "Kundalini -esencja jogi".
/Orie nt/

 
Komentarze
Brak komentarzy.
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

majkel
03/09/2016 10:06
[url]http://www.imienin.p
l[/url]


Neb
20/08/2012 21:04
Cześć, Macie może pomysł jak się zmotywować do rzucenia palenia? Hehe dzięki

alicjaap
02/07/2012 15:40
Wczoraj było naprawdę cudnie! smiley super energy! dziękuję :*

Iwona
23/01/2012 15:04
Przyszlo oczyszczenie, przyszla energia, przyszlo Slonce...dziekuje Orie nt-moj ulubiony Nauczycielu.

achaja
18/10/2011 12:35
Oto miłe doświadczenie... gdy zaglądam tu po jakimś czasie... doświadczam wrażenia, że w końcu dotarłam do domu... zostawiam zbroję za domem by wreszcie spokojnie skupić się na tym, co jest najważniej

jomarma
03/08/2011 16:05
Orie nt, Lubie kazdy poranek zaczynac od lektury Twojej intencji na dany dzien. Dziekuje. Jomarma

monicool
18/07/2011 11:53
Witajcie.Dziękuję za Wszystko co spotkało mnie w sobotę z Wami. Dotknęłam piękna w najczystszym wymiarze.Niech ta melodia będzie tego obrazem http://www.youtube.com/wa
tch?v=lkbiB0QfU3s PrzytulamCopyright 2011

134,632 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu