Nawigacja
Strona Główna

ŻYWE FORMUŁY
::12 Praw Natury::
::Słowa od Mistrzów::
::Nauczyciel i uczeń::

::Ośrodki siły::
::Ciała subtelne::

::Jaźnie::
::Myślo-kształty::
::Prawo przyczyny i skutku::

::12 Archetypów świadomości::
=królestwo indywidualne
=królestwo społeczne
=królestwo duchowe

::Modlitwy::Formuły::
::Źródła informacji::

::podziękowania::
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 74
Najnowszy Użytkownik: Maxlom
Myślo-kształty
Myślokształt [To żywy, wibrujący energią kształt, utkany z subtelnej materii tej sfery i do niej należący. Jest on słowem, pomyślanym lecz jeszcze nie wypowiedzianym, poczętym lecz nie wcielonym. Jest on z Duszą, swym twórcą, stale i nierozerwalnie związany, stanowi integralną cześć jej świadomości.]

* * *

Myśl wywołuje układ wibracji w materii ciała mentalnego. Pod wpływem tego impulsu ciało mentalne wyrzuca z siebie wibrującą część, której kształt zależy od rodzaju wibracji. Wyrzucona w ten sposób materia mentalna przyciąga z otaczającej atmosfery pokrewną sobie esencję elementalną świata mentalnego i wprawia ją w drgania harmonizujące z jej własną wibracją. W ten właśnie sposób powstaje myślokształt w swej czystej i najprostszej formie.

Tworzenie się myślokształtów według następujących zasad:

1. Jakość myśli określa barwę - myślokształty mogą być nieskończenie różne, zarówno co do barwy, jak i kształtu. Kolorystyka tych barw i znaczenie jest takie samo jak w ciele astralnym. Ogólnie mówiąc, odcień głębszy i ciemniejszy występuje wtedy, gdy myśl jest skierowana do niższych kanałów, a szczególnie gdy jest egoistyczna. I odwrotnie.

2. Natura myśli decyduje o ich kształcie - w wielu wypadkach myślokształty są tylko obracającymi się obłokami, zabarwionymi zgodnie z rodzajem myśli, które go zrodziły. Rozmiary myślokształtu określa siła myśli i uczucia, określają one również długowieczność myślokształtu jako odrębnej istoty. Trwałość jego zależy również od zasilania go energią przez powtarzanie myśli, czy to przez jego twórcę, czy też inne osoby.

3. Dokładność myśli decyduje o wyraźnych ich zarysach, czyli konturach - hipnotyzm jest stanem, który dostarcza przykładów realności myślokształtów. Dobrze znany jest fakt, że myślokształty jakiegoś pojęcia rzucony na kartkę czystego papieru może być widziany przez osobę hipnotyzowaną. Myślokształt może być zobiektyzowany do takiego stopnia, że pozostająca pod hipnozą osoba jest w stanie go widzieć i odczuwać, jakby był istniejącym fizycznym przedmiotem.

Człowiek stwarza w ciągu swego życia trzy rodzaje myślokształtów.

1. Te, które ani nie skupiają się wokół niego, ani też nie są kierowane specjalnie do nikogo lecz pozostają poza nim jako pewnego rodzaju ogon, oznaczający jego drogę.
2. Te, które skupiają się dookoła osoby myślącej, unoszą sie dookoła niej i towarzyszą jej wszędzie, dokąd się ona udaje.
3. Te, które wystrzelają od razu i zmierzają wprost do określonego celu.

Myślo-kształy mogą być również kierowane przez ich twórcę ku poszczególnym osobom, którym przeszkadzają i szkodzą, lub pomagają i czynią dobrze, zależnie od intencji nadawcy, a co zatem idzie do rodzaju " zamieszkującej " je i ożywiającej istności. Przekonanie, iż dobre życzenia, modlitwy i miłość, mają duże znaczenie dla tych, do których się zwracają, nie jest ani przesądem, ani czczą imaginacją, a odpowiada prawdzie, w najściślejszym tego słowa znaczeniu; tworzą one, bowiem jakby ochronny krąg wokół kochanej osoby, oddalają wiele złych wpływów, a nawet niebezpieczeństw.

Człowiek, nie tylko jest sam wytwórnią myślo-kształtów, nie tylko je wciąż rzutuje w otaczającą atmosferę, ale jest i rodzajem magnesu, przyciągającego z niej myśli innych, o podobnym charakterze i zabarwieniu.

Jeśli nasze myśli są szlachetne, dobre i twórcze, przywołają na pewno rzesze dobroczynnych i pomocniczych istności i nieraz będziemy się dziwić skąd nam przychodzi taka moc, w dokonywaniu wielu prac. Moc, która zdaje się nam -i słusznie- tak bardzo przewyższać możliwości naszej własnej energii. Podobnie nasze myśli niskie i podłe, przyciągną tłumy złośliwych istności i nieraz ta, pcha nas do drastycznych zachowań. Stąd powiedzenie: "Chyba jakiś diabeł mnie do tego skusił !!!" I będziemy mieli najzupełniejszą rację. Owe złośliwe siły -przywołane przez nasze własne myśli"- przepełniły czarę" i pchnęły do konkretyzacji myśli w czyn. To naszą wolą popadamy na przykład w gniew czy złość.

Myślo-kształty, zarówno dobroczynne jak i szkodzące, nawiązują kontakt z tymi, które są stale wplecione w budowę astralnego ciała człowieka, jak i tymi, które stanowią "duszę" jego własnych myślo-kształtów, czyli można powiedzieć, iż przyciągnięte, działają niejako w nim, choć nadchodzą z zewnątrz. Ale wpływ ku dobremu lub złemu, mogą wpłynąć na człowieka tylko wówczas, jeśli znajdą w nim powinowate wibracje, podobne im samym w barwie i charakterze, z którymi mogą się połączyć. Jeśli tej podstawy podobieństwa brak, pozostają całkowicie bezsilne i nie mogą mieć żadnego na człowieka wpływu.
Poza tym istności o odwrotnych wibracjach w myślo-kształtach, o zupełnie odmiennym charakterze, odpychają się wzajemnie, czasem całkiem neutralizują, a więc wszystkie okrutne i mściwe, odskoczą niejako od człowieka o myślach i uczuciach szlachetnych, odepchnięte same jego atmosferą, która mając z goła inną szybkość wibracji, a więc i barwę, staje się jakby naturalnym ochronnym murem, oddalającym samo przez się wszystko nędzne .

MYŚLOKSZTAŁTY i ZBIOROWOŚĆ

Działaniem myślo-kształtów, przynoszącym ważne, a różnorodne skutki i mającym duże znaczenie w tworzeniu się naszej Karmy, jest wpływ, jaki wywierają na innych ludzi. Przypomnijmy słowa: " Każdy człowiek na swym szlaku w przestrzeni otacza się własnym światem, i każda wrażliwa, nerwowa istota, wchodząc w kontakt z tym prądem -podlega jego działaniu, a siła i zasięg tego wpływu zależą od intensywności i dynamiki tego świata".
Wprawdzie ów prąd musi, do pewnego stopnia, oddziaływać niemal na każdego, kto się z nim zetknie, ale oczywiście im większa jest wrażliwość danej jednostki, tym silniejszy wpływ. Istność tej sfery mając wyraźną tendencję do wzajemnego przyciągania się, wedle powinowactwa wibracji, gromadzą się w grupy -rodzaj zespołów- posiadające jakby wspólny instynkt "stadny". Tworzą coś na kształt jednostki kolektywnej. Gdy człowiek rzuca w otaczającą go przestrzeń pewien myślo-kształt, ten nie tylko pozostaje w magnetycznym kontakcie z nim samym, ale przyciągany przez zespół podobnych, zasila go i powiększa, przyczyniając się tym sposobem do wzrostu dobrej lub złej kolektywnej siły.
Wpływ takich dużych kolektywnych myślo-kształtów daje się zauważyć w specjalnym zabarwieniu myśli w jednej rodzinie np.; lub we wspólnych opiniach, przesądach, sympatiach lub antypatiach prowincjonalnych, i jeszcze szerzej: w podobnym sposobie odczuwania, reagowania i stosunku do różnych zagadnień, w narodzie. Stanowią one, bowiem jakby szerokie warstwy atmosfery, otaczającej daną rodzinę, prowincję i naród, przez którą widzi istotnie wszystko, jak przez szkła o specyficznej barwie. Oddziaływają one wyraźnie i nieraz bardzo silnie, na przewodniki psychiczne jednostek danej grupy, wywołując w nich żywe oddźwięki i łatwe wibracyjne odpowiedzi. Tak się tworzą "opinie ogólne", przyjmowane bezkrytycznie przez szeregi ludzi, sprawdzane niezmiernie rzadko; zakorzenione przesądy, których zmienić nie ma sposobu, itd.
Innymi słowy można powiedzieć, iż taka rodzina, prowincjonalna i narodowa karmiczna atmosfera, ma ogromny wpływ na poszczególne jednostki i może w dużej mierze zmienić linię ich indywidualnego reagowania, oraz działania, ograniczając przy tym jej zdolność do wyrażania swych wrodzonych talentów, właściwości i cech. Przypuśćmy np. iż jakąś nową, wielką ideę przedstawi się człowiekowi; spojrzy on na nią z konieczności poprzez ów kolektywny myślo-kształt, ową atmosferę która go zewsząd otacza i zabarwia, a może i skrzywdzą widzenie. Na jego indywidualnej drodze rozwoju może to być znacznym ograniczeniem karmicznym.
A wpływ takich kolektywnych istności astralnych nie ogranicza się bynajmniej do poszczególnych ludzi. Jeśli są one tworem myśli gwałtownych, mściwych, nienawistnych i okrutnych, ożywiająca je, destruktywna energia jest tak dynamiczna, iż może często oddziaływać jako niszcząca siła i na sferę fizyczną, stanowiąc potężny wir, wicher, lub jakby cyklon psychiczny. Takie olbrzymie wiry stają się niejednokrotnie przyczyną katastrof, tak w przyrodzie,- wyrażając się w huraganach, trzęsieniach ziemi, podwoziach, itp.-jak i w świecie ludzkim, w starciach, buntach, strajkach, zamieszkach, okrucieństwach gromadnych, psychozy tłumów, a wreszcie rewolucjach i wojnach.

Karma kolektywna jest niezmiernie złożonym i trudnym przedmiotem i wymaga głębszych studiów, zaledwie dotknąć jej można w takim jak obecny szkicu.

/Orie nt/
pomoc: książka "Karma - prawo przyczyny i skutku".

 
Komentarze
Brak komentarzy.
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

majkel
03/09/2016 10:06
[url]http://www.imienin.p
l[/url]


Neb
20/08/2012 21:04
Cześć, Macie może pomysł jak się zmotywować do rzucenia palenia? Hehe dzięki

alicjaap
02/07/2012 15:40
Wczoraj było naprawdę cudnie! smiley super energy! dziękuję :*

Iwona
23/01/2012 15:04
Przyszlo oczyszczenie, przyszla energia, przyszlo Slonce...dziekuje Orie nt-moj ulubiony Nauczycielu.

achaja
18/10/2011 12:35
Oto miłe doświadczenie... gdy zaglądam tu po jakimś czasie... doświadczam wrażenia, że w końcu dotarłam do domu... zostawiam zbroję za domem by wreszcie spokojnie skupić się na tym, co jest najważniej

jomarma
03/08/2011 16:05
Orie nt, Lubie kazdy poranek zaczynac od lektury Twojej intencji na dany dzien. Dziekuje. Jomarma

monicool
18/07/2011 11:53
Witajcie.Dziękuję za Wszystko co spotkało mnie w sobotę z Wami. Dotknęłam piękna w najczystszym wymiarze.Niech ta melodia będzie tego obrazem http://www.youtube.com/wa
tch?v=lkbiB0QfU3s PrzytulamCopyright 2011

133,810 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu