Nawigacja
Strona Główna

ŻYWE FORMUŁY
::12 Praw Natury::
::Słowa od Mistrzów::
::Nauczyciel i uczeń::

::Ośrodki siły::
::Ciała subtelne::

::Jaźnie::
::Myślo-kształty::
::Prawo przyczyny i skutku::

::12 Archetypów świadomości::
=królestwo indywidualne
=królestwo społeczne
=królestwo duchowe

::Modlitwy::Formuły::
::Źródła informacji::

::podziękowania::
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 74
Najnowszy Użytkownik: Maxlom
Jaźnie-troista struktura umysłu
Podczas życia człowieka wszystkie jaźnie, czyli niższe, średnie i wyższe Ja, współpracują ze sobą, tworząc całość. Śmierć jest momentem, w którym następuje ich rozdzielenie. Odtąd Niższe Ja(czyli duch), czeka na kolejna reinkarnację i żyje w takim stanie świadomości, do jakiego było przyzwyczajone za życia.


W wyniku prowadzonych badań, psychologia stwierdziła, że przeciętny człowiek świadomie spostrzega i analizuje zaledwie 10% informacji dochodzących do niego z otaczającego go świata. Pozostałe zapamiętuje nieświadomie. Owe nieświadome zapamiętane informacje dają o sobie znać, w sytuacjach podobnych do przeżytych już wcześniej.

Umysł jest naszym sztabem generalnym, który to nadaje kształt, treść oraz moc sprawczą przetransformowanej przez nas energii. Na każdym poziomie umysłu działa odpowiednia jaźń. Najlepiej jest nam znany umysł świadomy, średnia Jaźń czyli średnie Ja. Większość ludzi nie zauważa, żeby mogło być w nich jeszcze cokolwiek innego. A jednak mamy jeszcze umysł podświadomy, niższą Jaźń czyli niższe Ja i nadświadomy, wyższą Jaźń czyli wyższe Ja.

Średnia Jaźń, (świadomość) - to cześć naszej osobowości, z którą się identyfikujemy. Niższa Jaźń, (podświadomość) - jest odpowiedzialna za wszelkie mimowolne procesy zachodzące w organiźmie i umyśle. Może służyć nie wyczerpującymi informacjami na temat przeszłości, Powszechnie uważa się, że Niższe Ja w człowieku znalazło się po to, by ze świata zwierzęcego przejść ewolucyjnie do świata istot ponadludzkich. Temu ma służyć proces uczenia go w taki sposób, by przekonać Niższe Ja o doskonałości Ja Wyższego, by nauczyć je ufać i kierować Wola i Mądrością, zamiast emocjonalnymi popędami. Niższe ja wykazuje zdolności do komunikowania się na telepatycznym poziomie ze wszystkimi jaźniami. Każda jedną we wszechświecie. Ze względu na tą zdolność Niższe ja powinno być właściwie poinformowane o tym, z kim i po co ma się komunikować, a czego nie powinno czynić. Ważne jest aby poczuć się bezpiecznie z Niższym Ja, które może wywijać numery, nie mając zaufania do intuicji. Pełnie korzyści z Niższego Ja uzyskuje się dopiero wówczas, gdy zostanie ono oczyszczone uwolnione od wszelkich błędnych przyzwyczajeń i wzorców postępowania.

Jaźń ma trzy aspekty, -poznania, -woli, -energii działania. Z tych aspektów wypływają nasze myśli, pragnienia i czyny, lecz to cała jaźń poznaje, chce i działa. Jej funkcje nie są oddzielone w pełni od siebie. Gdy jaźń poznaje, wtedy również chce i działa: gdy przejawia swą wolę, to zarazem działa i poznaje: gdy działa to też poznaje i chce. Gdy jaźń jest- wtedy przejawia sie aspekt poznawczy. Gdy jaźń jest skupiona i zamierza do zmiany istniejącego stanu rzeczy, wtedy pojawia się aspekt woli. Gdy jaźń w obecności jakiegoś przedmiotu przejawia energię, by się z nim zetknąć, objawia wówczas aspekt działania.

Kiedy umysł świadomy, czyli średnie Ja, jest wyłączony np. śpi, podświadomość, czyli niższe Ja, wykonuje swoją zwykłą pracę. Zwykłą o tyle, że działa zgodnie z zadanym jej programem. A ten jest wyuczony. Nasza podświadomość działa według programu(mechanizmu), który sami jej kodujemy. Programem dla podświadomości są różne książki i gazety, które czytamy, filmy, które oglądamy i rozmowy, które prowadzimy, aż wreszcie nasze własne przemyślenia. Jeśli powtarzają się w nich pewne treści, czy idee, podświadomość zaczyna je uważać za ważne i przywiązuje do nich szczególna wagę. Podświadomość szczególnie mocno przywiązuje się do systematycznie powtarzających się bodźców, sytuacji i sposobów postępowania. Mechanizm ten możemy świadomie obrócić na naszą korzyść.

Aby móc wychować podświadomość, trzeba ją najpierw poznać, zaakceptować i polubić. Podświadomość nie pozwala na korzystanie z czegoś, do czego nie jest przekonana. A jeśli poczuje jakiekolwiek zagrożenie, natychmiast przerwie proces, który został uruchomiony bez jej zgody. Najpierw należy podświadomość przekonać do swoich zamierzeń. Zanim zacznie się przekonywać podświadomość należy jednak nauczyć się z nią komunikować, nauczyć się porozumiewać z nią. Z tego względu, że Materializacja tego, co jest w umyśle, następuje tylko przy udziale podświadomości. Podświadomość ma też swoje ulubione przyjemności, których strukturę i położenie warto poznać,, żeby nie dawać się wyprowadzać w pole podczas praktyk medytacyjnych czy wizualizacji.
Czysta i uspokojona podświadomość jest najlepszym gwarantem skutecznego korzystania z całego bogactwa Nadświadomości. Właśnie wtedy, gdy jest czysta, nie powoduje przekłamań i interpretacji informacji pochodzących z najlepszego, czystego źródła. Poznawanie podświadomości i nadświadomości, musi się odbywać jako współzależny proces, żeby nie wprowadzić do umysłu ciężkich zaburzeń. Po prostu podświadomość broni swego prawa do przyzwyczajeń i blokuje ci możliwości odwołania się do nadświadomości. Blokuje nas w procesie dojrzewania, zmian.

Każda z jaźni wykonuje doskonale jakieś ważne dla naszego życia funkcje.

Niższa Jaźń - umysł podświadomy
Co może? Porozumiewać się telepatycznie, podtrzymywać funkcje życiowe, uczyć się , pamiętać, odczuwać, chronić przed zagrożeniami, utrzymywać kontakt z Wyższym Ja, korzystać ze zdolności parapsychicznych.
Czego nie może? Wyciągać logicznych wniosków, myśleć, analizować, podejmować decyzji i wyborów, oceniać(moralnie itp.)

Średnia Jaźń - umysł świadomy Co może? Myśleć, wnioskować, oceniać, analizować, dokonywać wyborów, decydować, porozumiewać się telepatycznie, świadomie działać.
Czego nie może? Podjąć bezpośredniego kontaktu z Wyższym Ja, posługiwać się intuicją, odczuwać, pamiętać.

Wyższa Jaźń - umysł nadświadomy
Co może? Wszystko co najlepsze, np.; inspirować, wspierać kreacje, ukazywać to, co ukryte, obdarzać miłością, szczęściem zdrowiem, obdarzać błogosławieństwami i darami.
Czego nie może? Niczego, co mogłoby przynieść szkodę czy skrzywdzić.

Duchowe "Ja" Duchowe "Ja" określane bywa różnymi nazwami: wyższe ja, nadświadomość. W wielu religiach nazywa się je duszą. Dusza to naczynie, w którym zawarty jest duch.Duch jest samą istotą, samym Bogiem w tobie. Kryje się we wnętrzu duszy. Ciało fizyczne zawiera duszę będącą twoim duchowym ciałem, a ta z kolei mieści duchowe "Ja". To poprzez duszę wchodzisz do ciał fizycznych.

Duchowe "Ja", pozostające w świecie ducha, prowadzi zapis wszystkich twoich decyzji i wszystkich doświadczeń, jakie zbierasz na Ziemi. Zwie się to również księgą życia. Nie prowadzi jej Bóg. Każde "Ja" duchowe prowadzi zapis wszystkich swoich wcieleń, decyzji, nauk i talentów. Duchowe "Ja" decyduje o naukach i celach życiowych przed każdym nowym wcieleniem, osądza ciebie na koniec każdego życia i ocenia postęp oraz stopień realizacji celów życiowych, a także to, jakie nauki odebrałeś, jakie talenty udoskonaliłeś. Decyduje również o tym, co wymagać będzie uszlachetnienia.


c.d.n.


Orie nt

 
Komentarze
suomenfi dnia lipiec 13 2015 17:36:11
Oppia vielä lisää Valitse ajan tulevan sivun kautta samanlainen verkkosivuilla
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

majkel
03/09/2016 10:06
[url]http://www.imienin.p
l[/url]


Neb
20/08/2012 21:04
Cześć, Macie może pomysł jak się zmotywować do rzucenia palenia? Hehe dzięki

alicjaap
02/07/2012 15:40
Wczoraj było naprawdę cudnie! smiley super energy! dziękuję :*

Iwona
23/01/2012 15:04
Przyszlo oczyszczenie, przyszla energia, przyszlo Slonce...dziekuje Orie nt-moj ulubiony Nauczycielu.

achaja
18/10/2011 12:35
Oto miłe doświadczenie... gdy zaglądam tu po jakimś czasie... doświadczam wrażenia, że w końcu dotarłam do domu... zostawiam zbroję za domem by wreszcie spokojnie skupić się na tym, co jest najważniej

jomarma
03/08/2011 16:05
Orie nt, Lubie kazdy poranek zaczynac od lektury Twojej intencji na dany dzien. Dziekuje. Jomarma

monicool
18/07/2011 11:53
Witajcie.Dziękuję za Wszystko co spotkało mnie w sobotę z Wami. Dotknęłam piękna w najczystszym wymiarze.Niech ta melodia będzie tego obrazem http://www.youtube.com/wa
tch?v=lkbiB0QfU3s Przytulam



Copyright 2011

134,631 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu